cropped-x1-removebg-preview.png

Tradebot Strategies Analiz Sistem Özellikleri

TradeBOT Strategies Acemi, Orta ve İleri Düzey Yatırımcılar İçin Kapsamlı Teknik Analiz Hizmeti Sağlayan Yeni Nesil İndikatörler Bütünüdür. Kısa Vade İçin Özel Scalp Sinyal Algoritması , Orta ve Uzun Vade için Özel Spot Sinyal Algoritması Bulunmaktadır.

Teknik Analiz Prensibine Göre Kullanıcı Destek & Direnç Seviyelerini, Trend Çizgilerini , 4 Farklı Formasyon Türünü , Kanal Trendlerini , Hedef & Stop Seviyelerini ve Bunun Yanında En Önemli 6 Osilatörün Verisini Tek Ekranda Sunar.

Yardımcı Göstergeleri ise ; Hacimsel Geçişleri Görmek İçin “Dominance Osilatörü” ve Anlık Hacmi Hesaplamak İçin “Volume Osilatörünü” Kapsamaktadır.

EnglishGermanTurkish

Sinyal Algoritmalarında REPAİNT Kesinlikle Bulunmamaktadır. Mum Açıkken Veriler Gelmeye Devam Eder ve Sinyal Oluşmaktadır. Mum Kapanışı Sonrası Sinyal Kalıcıdır ve Hiç Bir Koşulda Yer Değiştirmez.

 

 • Heikin Signal : Normal Mumlar Anlık İşlem Hacmine Göre Şekillenmektedir. Heikin Mumları İse Son 2 Mumun Ortalamasını Alarak Daha Matematiksel Olarak Çalışır. Heikin Mode Normal Mum Kullanan Kullanıcılar İçin Sinyal Algoritmalarının Heikin Tabanlı Çalışmasını Sağlamaktadır.

 

 • SCALP Singal : 17 Farklı Gösterge Verisinin Algoritma İçerisinde Teyit Edilmesi Sonucu Oluşan  Scalp Sinyalleri Kısa ve Vadeli İşlemler İçin Özel Olarak Formülize Edilmiştir.
  1 Dakika - 5 Dakika - 15 Dakika - 30 Dakika - 45 Dakika - 60 Dakika - 2 Saat - 3 Saat - 4 Saatlik Grafiklerde Kullanıma Uygundur .

 • SPOT Signal : 11 Farklı Gösterge Verisinin Algoritma İçerisinde Teyit Edilmesi Sonucu Oluşan  Spot Sinyalleri Orta ve Uzun Vade İçin Özel Olarak Formülize Edilmiştir.
  1 Gün - 2 Gün - 3 Gün - 1 Hafta ve 1 Aylık Grafiklerde Kullanıma Uygundur .
   
 • Confirm Signal : 7 Farklı Gösterge Verisinden Elde EdilenGrafiklerde Teyit Amaçlı Kullanabileceğiniz AL2 & SAT2 Sinyalleri ile Trendin Yönünü 1 Adım Önceden Analiz Edilebilir.

 • Combo Signal 3x : Tüm Tradebot Strategies Sinyal Algoritmalarının Aynı Anda AL veya SAT Konumuna Geçmesiyle Birlikte Oluşur. Pump ve Dump Oluşumlarını Yakalamak İçin Kullanılır.

Teknik Analiz Metodları Kullanıcıya İstediği Şekilde Kullanabilmesi Amacı ile 2 Farklı Destek & Direnç Kombinasyonu ve Ekrandaki Her Çizginin Çizgi Şekli veya Rengini Kişisel Zevkine Göre Değiştirebileceği Şeklinde Tasarlanmıştır.

 

 • Trend Çizgileri : Teknik Analiz Prensibine Göre Otomatik Olarak Düşen ve Yükselen Trendleri Belirleyebilir. Düşen ve Yükselen Trend Rengi İsteğe Göre Değiştirilebilir.

 

 • Spot Support/Ressistance : Teknik Analiz Prensibine Göre Majör Destek & Direnç Çizgilerini Belirler. Fiyat Hareketinin Olası Satış ve Alış Baskısı Yaratabileceği Hedef Seviyeleri Belirler.

 

 • Fibonaaci Support/Ressistance : Fibonacci Seviyeleri ile Destek & Direnç Çizgilerini Otomatik Olarak Belirler. İlgili Period Numarasını Girerek O Perioda Uygun Fibonacci Aracını Çizer. Reverse Komutu ise 0 ve 1 Bölgesini Tersine Çevirmektedir.
  Önerilen Period ; 400-244- 144- 100 

 • Pivot : Kullanıcıya İşlemlerde Kar Satışı için İdeal Noktaları Belirler. Tamamen Tahminsel Sonuç Üretir ve SABİT değildir. Kırmızı Top Alım Yapan Kullanıcı İçin Kar Alması Gerektiğini Buranın Tahmini Tepe Olabileceğini Belirtir. Yeşil Top ise Short işlem Açan Kullanıcı için Bu Bölgenin Tahmini Dip Olabileceğini ve Kar Alması Gerektiğini Belirtir

 

 • Spot Mum Combinastion : Spot Sinyallerindeki Formülleri Mum Üstüne Renk Olarak Aktarmaya Yarar. 
  Turkuaz Alım Baskısını , Koyu turkuaz Alım Baskısının Azaldığını , Kırmızı Satış Baskısını , Koyu Kırmızı Satış Baskının Azaldığını , Gri Bölge ise Fiyat Hareketinin Belirsizliğini Sembolize Eder .

 

 • Scalp Mum Combinastion : Scalp Sinyallerindeki Formülleri Mum Üstüne Renk Olarak Aktarmaya Yarar.
  Turkuaz Alım Baskısını , Koyu turkuaz Alım Baskısının Azaldığını , Kırmızı Satış Baskısını , Koyu Kırmızı Satış Baskının Azaldığını , Gri Bölge ise Fiyat Hareketinin Belirsizliğini Sembolize Eder .

 

 • Sinyal Panel : İndikatör İçerisinden Seçilen Her Sinyal için İşleme Giriş Fiyatı, Stop Seviyesi , Hedef Seviyesi ve Mevcut Kâr/Zarar Oranını Göstermektedir.

Alarm ve Bildirim : Geniş Alarm Seçeneği ile Otomatik Alım & Satım Botu Kurmak İsteyenler İçin Eşsiz Seçenekler !

 • Scalp Buy Alarmı ile Long İşleme Girebilir , Resistance Breakdown ile Direnç Kırılım Bölgesinde Risk Almadan İşlemden Cıkmasını Sağlayabilirsiniz.

 • Spot Sinyaller ile İşleme Girebilir , Destek ve Direnç Alarmları ile Otomatik Botunuzu Daha Kapsamlı Hala Getirebilirsiniz.

 • Sinyal Alarm Kombinasyonu ile 3 Sinyalin Aynı Anda Çalışması Durumunda Tek bir Alarm ile Bildirim Alabilirsiniz .

 • Sinyal Kombinasyonlarına Alarm Kurarak İşlem Başarı Oranınızı Pek Çok Farklı Teyit Koşulu ile Arttırabilirsiniz.
 •  

  • Oscillator Panel : En Çok Kullanılan Osilatörlerin Anlık Alış & Satış Konumunu ve Seviyesini Belirtir.Panel Rengi, Panel Boyutu ve Konumu İsteğe Göre Değiştirilebilir. Stop/Tp Leverage Kaldıraç Kullanan veya Anlık İşleme Giren Kullanıcılar için Sayı Arttıkça ATR ye Göre En Yakın Hedef ve Stop Noktasını Güncellemektedir.

 • Kama Formation : Kama ve Üçgen Formasyonlarını Grafikteki Son Periotta Otomatik Olarak Çizer. Çizgi Şekli , Kalınlığı ve Renk Ayarı İsteğe Göre Değiştirilebilir.

 • Double Bottom & Top : İkili Tepe ve Dip Formasyonunu Hedef Alanı ile Birlikte Otomatik Olarak Çizer . Renk ve Ayarı İsteğe Göre Değiştirilebilir.

 • Cup And Handle : Çanak Kulp Formasyonunu Otomatik Olarak Çizer. Renk Ayarı İsteğe Göre Değiştirilebilir.
 •  

  • Ribo Trend : Trend Akış Yönünü Hareketli Ortalamalar Zinciri İle Saptamamızı Sağlar .

  • Moving Average : 4 Adet Hareketli Ortalamayı Grafik Ekranına Aktarmaktadır . Hareketli Ortalamalar isteğe Göre Sayısal Olarak Değiştirebilir. 20 Günlük Hareketli Ortalama Yerine 7 Yazdığınızda Otomatik Olarak Son Yazdığınız Değere Göre Hareketli Ortalamayı Çizecektir. Renk Ayarları İsteğe Göre Değiştirilebilir

   

  • Channel : Belirtilen Period Uzunluğunda Var Olan Trend Kanal Yapısını Otomatik Olarak Oluşturmaktadır. 144 - 255- 400 Önerilen Seviyelerdir. Çizgi Kalınlığı , Uzunluğu ve Rengi İsteğe Göre Değiştirilebilir.

  TradeBOT Strategies Volume :


  Mum Hareketlerinden Yola Çıkarak Anlık Hacim Hesaplaması Sağlar . Birim Bazda Bir Önceki Alım & Satım Hacmini Mum Şekline Oranlar ve Bir Önceki Mum'a Göre Alımın veya Satımın Daha Mı Düşük Yoksa Daha Mı Yüksek Olduğunu Hesaplayarak Ekranda Gösterir. Mevcut Grafik Açık Olduğu Sürece Hesaplamaya Devam Eder .

  TradeBOT Strategies Dominance Combo :


  Bitcoin ve USDT.D/USDC.D Arasındaki Hacimsel Geçişleri Gösterir. Paranın Ne Tarafa Kaydığını Görmek İçin Eşsiv Bir Osilatör Verisi Sunmaktadır. Hisseler veya Forex için İlgili Gösterge İçerisinde Veriler Değiştirilebilir.  ( Örnek ; DXY ve Nasdaq veya BİST100 Gibi )