cropped-x1-removebg-preview.png

Tradebot Strategies Analiz Sistem Özellikleri

TradeBOT Strategies Sinyal Algoritmaları 500 Grafik Türü ve + 1000 ‘den Fazla Zaman Türünde Geriye Dönük Testler Sonucu Oluşturulmuştur. Diğer göstergeler 1 sinyal yapısı ile bütün grafiklerde kullanılmaya çalışılmaktadır . TradeBOT Strategies Sinyal Yapıları ise Alt ve Üst Zaman Dilimine Özel Formüllenen Farklı Sinyal Algoritmaları ile Çalışmaktadır. Bunun Sonucunda Daha Doğru ve Mantıklı Sinyaller Üretmektedir.

EnglishGermanTurkish

 • Heikin Signal : Normal Mumlar Anlık İşlem Hacmine Göre Şekillenmektedir. Heikin Mumları İse Son 2 Mumun Ortalamasını Alarak Daha Matematiksel Olarak Çalışır. Heikin Mode Normal Mum Kullanan Kullanıcılar İçin Sinyal Algoritmalarının Heikin Tabanlı Çalışmasını Sağlamaktadır. Repaint Kesinlikle Bulunmamaktadır. Mum Açıkken Veriler Gelmeye Devam Eder ve Sinyal Oluşmaktadır. Mum Kapanışı Sonrası Sinyal Kalıcıdır ve Hiç Bir Koşulda Yer Değiştirmez.

 

 • SCALP Singal : 17 Farklı Gösterge Verisinin Algoritma İçerisinde Teyit Edilmesi Sonucu Oluşan  Scalp Sinyalleri Kısa ve Vadeli İşlemler İçin Özel Olarak Formülize Edilmiştir.
  1 Dakika - 5 Dakika - 15 Dakika - 30 Dakika - 45 Dakika - 60 Dakika - 2 Saat - 3 Saat - 4 Saatlik Grafiklerde Kullanıma Uygundur .

 • SPOT Signal : 11 Farklı Gösterge Verisinin Algoritma İçerisinde Teyit Edilmesi Sonucu Oluşan  Spot Sinyalleri Orta ve Uzun Vade İçin Özel Olarak Formülize Edilmiştir.
  1 Gün - 2 Gün - 3 Gün - 1 Hafta ve 1 Aylık Grafiklerde Kullanıma Uygundur .
   
 • Confirm Signal : 7 Farklı Gösterge Verisinden Elde EdilenGrafiklerde Teyit Amaçlı Kullanabileceğiniz AL2 & SAT2 Sinyalleri ile Trendin Yönünü 1 Adım Önceden Analiz Edilebilir.

Teknik Analiz Metodları Kullanıcıya İstediği Şekilde Kullanabilmesi Amacı ile 3 Farklı Kombinasyon Şeklinde Tasarlanmıştır.

 

 • Trend Çizgileri : Teknik Analiz Prensibine Göre Otomatik Olarak Düşen ve Yükselen Trendleri Belirleyebilir. Bunun Yanında Üçgen Formasyonlarını Oluşturmaktadır.

 

 • Rib. Trend : Trend Akış Yönünü Hareketli Ortalamalar Zinciri İle Saptamamızı Sağlar .

 

 • Spot Support/Ressistance : Teknik Analiz Prensibine Göre Majör Destek & Direnç Çizgilerini Belirler. Fiyat Hareketinin Olası Satış ve Alış Baskısı Yaratabileceği Hedef Seviyeleri Belirler. 

 

 • Scalp Support/Ressistance : Teknik Analiz Prensibine Göre Spot Support/Ressistance ile Aynı Mantıkta Çalışır. Farkı ise Seviyelerin Tek Bir Çizgiden İbaret Değil Bir Kanal Alanı Biçiminde Olabileceğini Göstermektir.

 

 • Fibonaaci Support/Ressistance : Fibonacci Seviyeleri ile Destek & Direnç Çizgilerini Otomatik Olarak Belirler. İlgili Period Numarasını Girerek O Perioda Uygun Fibonacci Aracını Çizer.
  Önerilen Period ; 244- 144- 100 

 • Pivot : Kullanıcıya İşlemlerde Kar Satışı için İdeal Noktaları Belirler. Tamamen Tahminsel Sonuç Üretir ve SABİT değildir. Kırmızı Top Alım Yapan Kullanıcı İçin Kar Alması Gerektiğini Buranın Tahmini Tepe Olabileceğini Belirtir. Yeşil Top ise Short işlem Açan Kullanıcı için Bu Bölgenin Tahmini Dip Olabileceğini ve Kar Alması Gerektiğini Belirtir

 

 • Spot Mum Combinastion : Spot Sinyallerindeki Formülleri Mum Üstüne Renk Olarak Aktarmaya Yarar. 
  Turkuaz Alım Baskısını , Koyu turkuaz Alım Baskısının Azaldığını , Kırmızı Satış Baskısını , Koyu Kırmızı Satış Baskının Azaldığını , Gri Bölge ise Fiyat Hareketinin Belirsizliğini Sembolize Eder .

 

 • Scalp Mum Combinastion : Scalp Sinyallerindeki Formülleri Mum Üstüne Renk Olarak Aktarmaya Yarar.
  Turkuaz Alım Baskısını , Koyu turkuaz Alım Baskısının Azaldığını , Kırmızı Satış Baskısını , Koyu Kırmızı Satış Baskının Azaldığını , Gri Bölge ise Fiyat Hareketinin Belirsizliğini Sembolize Eder .

 

 • Oscillator Panel : En Çok Kullanılan Osilatörlerin Anlık Alış & Satış Konumunu ve Seviyesini Belirtir. 

 

 • Daily / Weekly Closing Panel : Günlük ve Haftalık Kapanışları Gösterir.

 

 • Channel : Belirtilen Period Uzunluğunda Var Olan Trend Kanal Yapısını Otomatik Olarak Oluşturmaktadır.

Alarm ve Bildirim : Geniş Alarm Seçeneği ile Otomatik Alım & Satım Botu Kurmak İsteyenler İçin Eşsiz Seçenekler !

 • Scalp Buy Alarmı ile Long İşleme Girebilir , Resistance Breakdown ile Direnç Kırılım Bölgesinde Risk Almadan İşlemden Cıkmasını Sağlayabilirsiniz.

 • Spot Sinyaller ile İşleme Girebilir , Destek ve Direnç Alarmları ile Otomatik Botunuzu Daha Kapsamlı Hala Getirebilirsiniz.

 • Sinyal Alarm Kombinasyonu ile 3 Sinyalin Aynı Anda Çalışması Durumunda Tek bir Alarm ile Bildirim Alabilirsiniz .
 • TradeBOT Strategies Dominance Combo :


  Bitcoin ve USDT.D/USDC.D Arasındaki Hacimsel Geçişleri Gösterir. Paranın Ne Tarafa Kaydığını Görmek İçin Eşsiv Bir Osilatör Verisi Sunmaktadır. Hisseler veya Forex için İlgili Gösterge İçerisinde Veriler Değiştirilebilir.  ( Örnek ; DXY ve Nasdaq veya BİST100 Gibi )

  TradeBOT Strategies Volume :


  Mum Hareketlerinden Yola Çıkarak Anlık Hacim Hesaplaması Sağlar . Birim Bazda Bir Önceki Alım & Satım Hacmini Mum Şekline Oranlar ve Bir Önceki Mum'a Göre Alımın veya Satımın Daha Mı Düşük Yoksa Daha Mı Yüksek Olduğunu Hesaplayarak Ekranda Gösterir. Mevcut Grafik Açık Olduğu Sürece Hesaplamaya Devam Eder .